Widgets

Per nje fytyre te bukur dhe lekure te paster duhet shume perkujdesje. Per ata qe e kane ne menyre natyrale te tille eshte nje bekim. Por ka dhe persona te cilet kane problem te ndryshme, ku nje prej tyre jane dhe pikat e zeza te perqendruara kryesisht rreth hundes,mjekres. Produket kushtojne e madje mund te kerkojne nje kohe te gjate. Por mundesite jane te pafundme, ne do ju sjellim mundesite, ne kushtet e shtepise per te pergatitur maska te ndryshme te cilat largojne pikat e zeza duke i aplikuar per disa jave. 
Pasta e dhembeve: Aplikoni pasten e dhembeve ne zonat ku keni pikat e zeza dhe lereni te veproj per 25 minuta. Ju do te ndjeni nje djegie ndersa e aplikon pasten, por kjo eshte normale ne fillim me pas kalon. Pasi te shpelani fytyren do te vini re ndryshim, dmth ne siperfaqe pikat e zeza zhduken, por kujdes ato ndodhen ne brendesi, ndaj duhet ta aplikoni per dy jave reshte cdo dite.
Limon: Lani fytyren me uje te ngrohte fillimisht. Me pas shtrydhni lengun e limonit ne nje ene, i hidhni pak kripe, i perzieni mire. Apikoni kete perzierje tek pikat e zeza dhe e lini per rreth 20 minuta. Shpelaheni perseri me uje te ngrohte fytyren.

Welcome to My Blog

Sponsor!

- Të drejta të rezervuara © Mirësevini në bloggerin tonë! -Shqipria live- Platforma Blogger - Dizenjuar nga Psycho -